Pénteki előzetes: Stáhly Katalin, pszichológus, a Hintalovon Alapítvány munkatársa

Három éve dolgozik a Hintalovon Gyermekjogi Alapítványnál, az iskolai bántalmazás megelőzésével és kezelésével foglalkozó program, a NEMECSEK Program vezetője. Azért dolgoznak, hogy mindannyian többet tudjunk a gyerekjogokról, hogy a gyerekek jobban tudjanak vigyázni magukra és társaikra, hogy a felnőttek jobban oda tudjanak figyelni a gyerekek szükségleteire. A gyerekek védelmének fontossága egy olyan közös pont, amelyben mindannyian egyetértünk, hiszen ki vitatná, hogy a gyerekeknek biztosítani kell a oktatást, a biztonságos családi környezetben való nevelkedést, az erőszakmentes környezetet, vagy azt, hogy joguk van az egészséges élethez és fejlődéshez? Hisz abban, hogy ha mi felnőttek egyetértünk abban, hogy a gyerekkor fontos, és odafigyelünk rájuk, akkor a gyerekek azzá válhatnak, akik lenni szeretnének.