Sakkmatyi foglalkozás a Miiskolánkban

Csütörtök délutánonként várom szeretettel a sakkozni 5-14 év közötti gyereket.
Haladó csoport minden csütörtökön 16:15-17:00 között, folyamatosan lehet csatlakozni
Kezdő ovis-elsős csoport csütörtök 17:00 – 17:45 – indulás októberben.

Jelentkezés próbaórára és további részletek:

A sakkjáték az a csoda,

amelyikből az óvodás és kisiskolás gyermekek hihetetlen kincseket nyerhetnek, hogyha megfelelő, korukhoz illő módszerekkel ismerkednek (meg) a szabályokkal és sakkelmélettel.

A heti egy játékos sakk foglakozáson résztvevő gyermekek amellett, hogy a játék szabályait és elméleti alap-trükkjeit megismerik, a foglalkozások alatt

fejlődik logikus gondolkodásuk,
figyelmük, türelmük,
kreativitásuk,
memóriájuk,
problémamegoldó képességük,
megtanulnak figyelni egymásra (de minimum az ellenfélre 🙂), megtanulják kezelni a győzelmet és a vereséget,
kialakul a szabály- és feladattudatuk,
megtanulnak kiemelkedően helyzetet értékelni, mérlegelni és döntést hozni.
A későbbiek folyamán céltudatosságot, rövid- és hosszú távú tervezést, kitartást, versenyszellemet, sportszerűséget tanulnak.

Iskolai és óvodai szakkörök és
klubfoglalkozások
keretén belül a kezdő csoportunk 5 – 8 éves tanulói kb. 10-15 foglalkozás alatt
– megtanulják a sakkjáték összes szabályát
– végig tudnak játszani egy sakkpartit,
– a tanulást immár „haladó” szinten folytathatják.

Ezután, vagy azok a gyerekek, akik az alapokat ismerőként kerülnek a csoportba, megtanulják

– 1-2 év alatt magabiztosan beadni a mattokat,
– a legtöbb egyszerű alap-végjátékot,
– figyelni a bábuikat és leütni, amit ad az ellenfél.

A szabályokat már ismerő gyerekeknek lehetőségük van koruknak megfelelő versenyeken is részt venni, így a versenyszabályokba, versenyszituációkba is beletanulhatnak.

A szakköröket hetente egyszer 45 percben az intézményben tartjuk.
A tanítási nap végén, ebéd után, tanulóidő előtt vagy után, ahogy az iskola programjába beilleszthető. Óvodában a gyerekek napi programját figyelembe véve alakítjuk ki az időpontot.

Akik pedig kiemelkednek a csoportból, a többieknél nagyobb érdeklődést, több elszántságot mutatnak, őket környékbeli településeken
található versenyző csoportjainkba, egyesületünkbe invitáljuk, és belekóstolhatnak a „sakkversenyzői” életbe is.

Ádám Olga